EHAAko xedapenak
Aldizkariaren data: 2017-05-31 Aldizkari honetan argitaratua: 2017102

EBAZPENA, 2017ko maiatzaren 10ekoa, Hezkuntzako sailburuordearena; 2016-2017 ikasturteko Urruzunotarrak Gehituz literatura-lehiaketaren saridunak argitaratzen dituena.

Organo emailea: HEZKUNTZA SAILA
Xedapenaren data: 2017-05-10
Hurrenkenaren zenbakia: 201702668
Maila: Ebazpena

Aurreko erreferentziak:
  • Ikus 2016/12/29an argitaratutako 2016/12/20ko AGINDUA [201605584]

Joan den apirilaren 24an Urruzunotarrak Gehituz literatura-lehiaketaren honako epaimahaikide hauek bildurik, Leire Bilbao, Jasone Osoro, Gari Berasaluze, Peru Iparragirre eta Goiatz Labandibar; ebazpen honi atxikirik doan saridunen zerrenda adostu zen. Hori horrela,
EBATZI DUT:
1. artikulua.– I. eranskinean azaltzen den zerrenda argitaratzea EHAAn eta saridunei jakinarazpena helaraztea.
2. artikulua.– Saridunen egonaldia antolatzen hastea eta Eusko Jaurlaritzaren egoitzan izango den ekitaldiaren gonbidapena saridunei helaraztea arestiko jakinarazpenarekin.
AZKEN XEDAPENETATIK LEHENENGOA
Ebazpen honen kontra gora jotzeko errekurtsoa ezar dakioke Hezkuntza sailburuari, hilabeteko epean.
AZKEN XEDAPENETATIK BIGARRENA
Ebazpena sinatzen den unetik aurrera izango da indarrean.
Vitoria-Gasteiz, 2017ko maiatzaren 10a.
Hezkuntzako sailburuordea,
MIREN MAITE ALONSO ARANA.
I. ERANSKINA
URRUZUNOTARRAK GEHITUZ 2017
POESIA A.
1.– Olatz Martiartu Aiestaran.
Idazlanaren izenburua: Soka gainean.
Ikastetxea: Lekeitioko Lekeitio BHI.
2.– Alaitz Estonba Loinaz.
Idazlanaren izenburua: Zuretzako hitzak.
Ikastetxea: Urretxuko J. M. Iparragirre BHI.
3.– Maria Oses Saiz.
Idazlanaren izenburua: Gorroto nuen poesia.
Ikastetxea: Arrasateko Arrasate BHI.
4.– Naia Gerekiz Uriarte.
Idazlanaren izenburua: Bizitza.
Ikastetxea: Gernika-Lumoko Gernika BHI.
5.– Lorea López Ederra.
Idazlanaren izenburua: Nerabezaroa.
Ikastetxea: Donostiako Santo Tomas Lizeoa.
POESIA B.
1.– Julene Iturbe Epelde.
Idazlanaren izenburua: Otsaila.
Ikastetxea: Azkoitiko San Jose de Floreaga.
2.– Aroa Arrizubieta Barredo.
Idazlanaren izenburua: Trans(sex)a.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
3.– Maddi Aiestaran Iparragirre.
Idazlanaren izenburua: Aske.
Ikastetxea: Beasaingo Beasain BHI.
4.– Haizea Urkixo Gorostiaga.
Idazlanaren izenburua: Hegaka.
Ikastetxea: Laudioko Laudio Ikastola.
5.– Laiene Aranburu Gorrotxategi.
Idazlanaren izenburua: Zuri esker.
Ikastetxea: Oiartzungo Haurtzaro Ikastola.
PROSA A.
1.– Peru Amorrortu Barrenetxea.
Idazlanaren izenburua: Lubiankan.
Ikastetxea: Gasteizko Ekialdea BHI.
2.– Naia Ellis Luzarraga.
Idazlanaren izenburua: Gerrako hizkuntzan.
Ikastetxea: Gernikako Gernika BHI.
3.– Leire Aginaga Etxebarria.
Idazlanaren izenburua: Anbotoko dama.
Ikastetxea: Igorreko Arratia BHI.
4.– Ainhoa Gojenola Urrutia.
Idazlanaren izenburua: Homo hominis lupus.
Ikastetxea: Lekeitioko Lekeitio BHI.
5.– Maria Cascon Urizar.
Idazlanaren izenburua: (Ez)ezagunak.
Ikastetxea: Amorebieta-Etxanoko Lauaxeta Ikastola.
PROSA B.
1.– Aratz Fernández de Pinedo.
Idazlanaren izenburua: Maitasuna, sua.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
2.– Lore Txakartegi Alvarez.
Idazlanaren izenburua: Hiru aurpegiko txanpona.
Ikastetxea: Ondarroako Ondarroa BHI.
3.– Maitane Lekuona.
Idazlanaren izenburua: Bakardadea.
Ikastetxea: Gasteizko Armentia Ikastola.
4.– Iratxe Garmendia Eguskiza.
Idazlanaren izenburua: Altxorrik preziatuena.
Ikastetxea: Ordiziako Jakintza Ikastola.
5.– Lierni Gregorio Zabala.
Idazlanaren izenburua: Beste egun bat.
Ikastetxea: Gernika-Lumoko Gernika BHI.